HelpMeFind Roses, Clematis and Peonies
Roses, Clematis and Peonies
and everything gardening related.
Member
Profile
PhotosFavoritesCommentsJournalCuttingsGarden
Listing
 
Vladimír Ježovič
most recent 8 JAN SHOW ALL
 
Initial post 25 FEB 04 by Unregistered Guest
I have received sweet briar plants with no instructions. Full sun Shade just where. We are in N Carolina in sandy soil. any help you can give will be welcome Thanks K Farrell
REPLY
Reply #1 of 5 posted 4 MAY 03 by The Old Rosarian
Sweet Briar roses are very easy to grow in sandy soil. Just dig a hole, plant and give them some fertilizer plus water and away they will go. They prefer sun but will take some shade. You don't even have to prune them if you don't want to. They will grow to about 9 feet tall.
REPLY
Reply #2 of 5 posted 7 JUN 07 by Arboretum Borova hora - Rosarium
This rose is growing in dry pastures or forest edges here in Slovakia, means love full sun but partial shade tolerate for a short term. Soil usually loamy and poor. Foliage with nice apple scent so far in hot sunny days!
REPLY
Reply #3 of 5 posted 18 SEP 12 by mtspace
I grew this rose in full shade (1-2 hrs of sun per day) in NJ for six or seven years. It never bloomed, but it did fill the air with delicious green apple scent on foggy, still, spring mornings.
REPLY
Reply #4 of 5 posted 23 SEP 12 by Patricia Routley
This rose is so feral in parts of Australia and New Zealand that even with full deep shade, it still blooms enough to set hips with me. I really should get rid of it before I get too old to do so, but that apple smell persuades me to keep it for just a few more years. In the meantime, I de-hip after I have had my fill of the sight of the hips and before the birds can get to them.
REPLY
Reply #5 of 5 posted 8 JAN by Andrew from Dolton
Could you just cut it back hard each winter that way you would get loads of smelly foliage and no flowers, maybe grow a group 3 Clematis over it?
REPLY
PhotoPozsony
most recent 26 JUL HIDE POSTS
 
Initial post 26 JUL by Vladimír Ježovič
This rose is orange with smaller inner petals.
REPLY
most recent 24 APR HIDE POSTS
 
Initial post 24 APR by Vladimír Ježovič
The label of this rose from the Rosarium of Countess M. H. Chotek, from Dolná Krupá, Slovakia, Korompa soc. https://www.facebook.com/153309668124905/photos/a.811657145623484.1073741826.153309668124905/1012256778896852/?type=3&theater
REPLY
most recent 5 FEB 17 SHOW ALL
 
Initial post 20 SEP 08
* This post deleted by user *
Reply #1 of 6 posted 6 OCT 08 by Lili Rose
Dobrý den, je pravděpodobné, že se jedná o růží 'Le Rouge et le Noir' (Delbard 1973). Někdy se ve školkách stává, že se název "pracovně" zkrátí, nebo při přepisu z poškozené jmenovky nechtěně zkomolí. Až budete porovnávat Vaši růží s fotkami tady na HMF tak myslím, že nejvěrnější jsou ty od Henrique Rodriguese.
Lili
P.S. Fungují ještě Havlovy školky? Nevíte?
REPLY
Reply #2 of 6 posted 8 OCT 08 by Unregistered Guest
Vážený/á Lili Rose,
děkuji za informaci o "Rouge et Noire". O komolení názvů kultivarů vím hodně. Již od svého otce, který založil velkou růžovou školku ve 20. letech minulého století.
Stran Havlovy školky: ještě za života starého pána se o školku začali starat jeho synové, zejména Petr Havel. Rozsah jejich činnosti je menší. Při mé poslední návštěvě, letos na jaře, jsem pozoroval, že školka není v takové dobré kondici jako v letech minulých a kvalita jednotlivých kultivarů není stejná.

S pozdravem
Viktor Kliment
REPLY
Reply #5 of 6 posted 4 FEB 17 by Viktor
Vážený pane,
kdysi jste mi pomohl radou. Teď se dovoluji na Vás obrátit s další prosbou. Našel jsem v Národní knihovně nabídkový katalog růží mého otce z roku 1935, ve kterém nabízí mj. "měsíční růže". Jsou následující kultivary: Ducher, Gruss an Teplitz a Hermosa, které jsou vyjmenovány i v této databázi. Nevíte, co termín měsíční růže znamená?
Budu Vám velmi vděčný za vysvětlení. S pozdravem
Viktor Kliment
REPLY
Reply #6 of 6 posted 4 FEB 17 by Vladimír Ježovič
Zdravím Vás,
pravdepodobne, súdiac podľa mesačných jahôd, aj podľa popisu uvedených odrôd, sú to odrody ruží, ktoré kvitnú po celé leto. Váš otec sa venoval profesionálne ružiam, keď spomínate jeho ponukový katalóg?
V Plané nad Lužnicí sa zvykneme ubytovať v Reprogene, keď chodíme za manželkinou rodinou zo Sezimáku a Tábora.
Pozdravujem do Južných Čiech!
REPLY
Reply #7 of 6 posted 5 FEB 17 by Viktor
Děkuji za zprávu. Simultánně jsem požádal o radu také svého přítele RNDr. Thomase (předsedu Rosa klubu), který mi odpověděl toto:
Měsíční růže, to je termín dnes už nepoužívaný a v meziválečné době se používal souhrnně pro nové odrůdy remontantní, vyšlechtěné použitím růží z Číny, nebo přes Indii (t.zv. bengálky).
Stran růžové školky. Založil ji v roce 1893 můj dědeček v Okříškách. Můj otec v této činnosti pokračoval v Bedihošti až do 50. let minulého století.
S pozdravem
Kliment
REPLY
Reply #3 of 6 posted 23 AUG 10 by Vladimír Ježovič
Zdravím Vás,
minulý týždeň som navštívil Havlove škôlky (potreboval som doplniť sortiment rozária Arboréta Borová hora vo Zvolene o niektoré ruže pána Havla), práve očkovali všetci traja bratia. Robia už menšie počty ruží na predaj ako kedysi, ale ruže boli pekné!
Kontakt : Petr Havel, Hlavňov 54, 932 01 Soběslav, ČR
REPLY
Reply #4 of 6 posted 2 OCT 10 by Viktor
Vážený pane,
děkuji za informaci. Já jsem vždy myslel, že starý pán měl jen dva syny. Aspoň to na mě dělalo při opakovaných návštěvách takový dojem. Bohužel o kvalitě růží nesdílím váš názor. Jsou o několik stupňů níž než to bylo za starého pána. Můj otec, kdyby tu školku viděl teď, tak by se v hrobě obracel.
S pozdravem
Viktor Kliment
REPLY
© 2018 HelpMeFind.com