HelpMeFind Roses, Clematis and Peonies
Roses, Clematis and Peonies
and everything gardening related.
Member
Profile
PhotosFavoritesCommentsJournalMember
Garden
 
pastella
 
SUBJECTMEMBER FILTERLIST ORDER
  • All / Any
  • Plant specific
  • Journal entries for public
  • Journal entries for friends
  • Newest first
  • Oldest first
List customization using the above LIST OPTIONS feature is an advanced feature available to premium-membership members and sponsor listings.
2 JUN 20
Public
Minął najchłodniejszy maj stulecia; Ogrodnicy i Zimna Zośka z przymrozkami, w trzeciej dekadzie maja też przymrozki; temperatury w granicach 13 -17 stopni w dzień, pochmurno i deszczowo; figi stoją cały czas pod dachem, kilka razy wracały na noc do garażu, tak samo kilka nocy pod przykryciem spędziły winorośle. Piwonie drzewiaste kwitły spokojnie w maju, różowa dłużej niż w poprzednich sezonach (było chłodniej!) miały po dwanaście kwiatów :) .
Piwonie bylinowe jeszcze nie kwitną, no poza tą białą/ teraz różową, która kilkadziesiąt lat temu była czerwona :)))).
Wszystko jest opóźnione w tym roku :(
10 MAR 19
Public
Sezon ogródkowy powoli się zaczyna. Kupiłam kłącza irysów - 5 odmian; dwie nowe piwonie - jedna żółta "Bartzella" - kłącze z dwoma pąkami, druga "Peach and Cream" też podobne kłącze. Przyjdzie poczekać kilka lat zanim zakwitną.
1 JUN 18
Public
Piwonie już przekwitają :( coraz mniej kwiatów; tak gorąco, wszystkie kwiaty rozkwitają i przekwitają w mgnieniu oka nacieszyć się nimi nie można ... Róże też już są w pełni kwitnienia. Pytałam rodziców (pokolenie przedwojenne) czy pamiętają tak ciepły maj w ciągu tych kilkudziesięciu lat ich życia - nie pamiętają, pierwszy taki maj w ich życiu.

fotki sprzed kilku dni
23 MAY 18
Public
Dziś po raz pierwszy zakwitła peonia kupiona jako "Sorbet" - moja peonia ma kwiat pełny i zwarty, pachnie delikatnie. "Sorbet" ze zdjęcia z torebki z korzeniami wygląda inaczej.... więc mam peonię, piękny okaz i nie wiem czy to sorbet czy nie :( poczekam aż zakwitną pozostałe pąki. Paki są zwarte, twarde kuleczki.

2018-05-25
dziwny ten Sorbet, pełna płatków, słodko pachnąca Sarah B. ;)
© 2021 HelpMeFind.com